با ما در تماس باشید: 44265579-021 , 44260816-021

اهمیت نوشتن پروپوزال

اهمیت ارائه قابل قبول پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد

اهمیت نوشتن پروپوزال

اهمیت نوشتن پروپوزال

ممکن است برای دانشجویان این سوال پیش آمده باشد که علت اهمیت نوشتن پروپوزال چیست؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع پرداخته و این سوال را پاسخ دهیم.

دانشجویانی که قصد انجام پایان نامه را دارند، باید ابتدا یک پروپوزال از موضوع تهیه کرده و به دانشگاه ارائه دهند. پروپوزال ارائه شده توسط اساتید دانشگاه مورد داوری قرار گرفته و پس از بررسی و پذیرش، دانشجو می تواند نوشتن پایان نامه را آغاز کند.


کاربرد پروپوزال چیست؟

پروپوزال شما باید مسئله قابل توجه و مهمی را بیان کند. اما اینکه در ابتدای امر بتوانید اهمیت تحقیقی که می خواهید انجام دهید را نشان دهید، بسیار اهمیت دارد. شما باید بتوانید هیئت علمی دانشگاه را مجاب کنید که تحقیق شما بسیار مهم و قابل ارایه در جامعه علمی است. تنها با مجاب کردن اساتید می توانید شروع به نوشتن پایان نامه کنید. این کار را هم فقط با ارائه یک پروپوزال قوی می توانید انجام دهید.

دانستنی های لازم در خصوص اهمیت پروپوزال ایمپکت دار

آیا شرکت یا کسب و کار دارید؟ همین حالا وب سایت آن را بسازید!
شما با نوشتن پروپوزال و ارائه قابل قبول آن می توانید دانشگاه خود و هیئت علمی را در ابتدای کار مجاب کنید که کار شما از ارزش علمی برخوردار است و قابل ارائه است.

اهمیت پروپوزال، طرح تحقیق شما می باشد

می توان گفت که طرح تحقیق اصلی ترین و مهمترین بخش یک تحقیق است. اگر تحقیق را مانند ساختمانی در نظر بگیریم که می خواهد ساخته شود و شما مهندس آن می باشید، پروپوزال یا طرح تحقیق را می تواند طرح اولیه ساختمان تحقیق شما در نظر گرفت که در آن ارکان اصلی در تحقیق مشخص شده و طرح اولیه ای از انجام کار تعیین می گردد. به عبارت دیگر می توان گفت که یک پروپوزال که برای تحقیق تنظیم می شود نقشه راه و انجام تحقیق شما می باشد. بدین علت می توان فهمید که نوشتن پروپوزال چقدر مهم است.
بعضی ها بر این باورند که اگر طرح تحقیق حساب شده، کامل و به نحوی درست آماده شود، بیش از 50 درصد فرآیند انجام پایان نامه تمام شده است. اگر شما تمامی بخش های پروپوزال از قبیل موضوع، روش انجام و اهداف تحقیق و موارد دیگر آن را حساب شده و با دقت انتخاب کرده باشید، پایه ای محکم برای انجام تحقیق خود ریخته اید که باعث می شود در روند تحقیق و انجام پایان نامه دچار سردرگمی نشوید و مسیری درست را طی کنید.

در این مقاله سعی شد تا علت اهمیت نوشتن پروپوزال را مورد بررسی و پاسخ قرار دهیم. در مقاله های بعدی در مورد پروپوزال و نحوه نوشتن آن بیشتر بحث خواهیم کرد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *