تلفن مشاوره انجام پایان نامه: 44265579-021 , 44260816-021
مشاوره و آموزش پایان نامه

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

این رشته به مطالعه هنر، فرهنگ و میراث تاریخی می پردازد و روش ها و تکنیک های نگه داری و بازسازی اشیا تاریخی را آموزش می دهد، دانشجویان می توانند با مواد مختلف، دوره های زمانی و … آشنا شوند. گروه تحقیقاتی تزیازان با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش پایان نامه مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

گرایش های رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

رشته مرمت و احياي ابنيه و بافت هاي تاريخي دارای گرایش های مختلفی می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

حفاظت و مرمت ميراث معماری

حفاظت و مرمت ميراث شهری

درس های مربوط به رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

آشنائی با بافت ها و محوطه هاي دوره اسلامي ايران – آشنائی با هنر و تمدن فرهنگ های همجوار – طرح مرمت واحياي بافت هاي تاريخی – طرح مرمت و احياي محوطه های باستان شناسی – مطالعه و شناخت بناهاي تاريخی ايران پيش از اسلام – طرح و مرمت و احياء‌ بنا – پروژه پایانی.

بهترین موسسه انجام پایان نامه هنر

موسسه تزیازان با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است که بیش از چندین سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه هنر در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایش های هنرهای تجسمی(نقاشی، گرافیک، طراحی لباس، معماری، مجسمه سازی، ارتباط تصویری، تصویرسازی)، نمایش، موسیقی، هنرهای اسلامی، مرمت اشیاء فرهنگی-تاریخی، فلسفه هنر، پژوهش هنر و بین رشته ای مشغول است. شما دانشجوی عزیز می توانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه رشته های هنر و انجام رساله دکتری هنرخود را به کارشناسان ما بسپرید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

 

پایگاه های معتبر مقالات برای رشته هنر

مهم ترین پایگاه های مقالات گرایش های رشته هنر بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

Wiley Online Library: در این پایگاه علمی، دسترسی به نشریه ­ها و کتاب­های تخصصی حوزه­ های موضوعی مختلف از قبیل کشاورزی، معماری، هنر، تجارت و اقتصاد، شیمی، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، علوم زمین و زیست­ محیطی، علوم انسانی، حقوق، علوم زیستی، ریاضیات، پزشکی، پرستاری، روانشناسی، علوم اجتماعی و دامپزشکی، از انتشارات معروف وایلی امکان پذیر است.

Science Direct: این پایگاه نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید.
civilica: اطلاع رسانی فراخوان کنفرانس ها، دسترسی به متن کامل مقالات منتشر شده در همایش ها، دسترسی به مقالات نشریات و امکان پرداخت آنلاین، مهم ترین خدمات این سایت به شمار می روند.
Scopus: کی از بزرگترین پایگاه های چکیده نامه و نمایه نامه استنادی از متون تحقیقاتی و منابع تحت وب با کیفیت می باشد.

منابع رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی کنکور کارشناسی ارشد

قطعا شناخت منابع مناسب که اطمینان داشته باشید با خواندن آن ها می توانید برای رشته مرمت و احیای ابنیه و بافتهای تاریخی کارشناسی ارشد 99 آماده شوید، یکی از اصلی ترین گام هایی است که برای آمادگی در کنکور باید بردارید. اینکه منابع جامع باشند و برای آمادگی در کنکور نیز اثر بخش، بسیار مهم است. ما  در این بخش سعی داریم منابع مناسب رشته مرمت و احیای ابنیه و بافتهای تاریخی  کنکور کارشناسی ارشد 99 که پس از جستجوها به آن دست یافتیم را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

دانشگاه های محل پذیرش رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

قطعا در کنار اینکه رشته مورد علاقه تان بسیار پر اهیت است این فاکتور که در کدام دانشگاه این رشته مورد علاقه را بخوانید نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اینکه در کدام شهر درس بخوانید، اینکه دور از خانه و شهرتان به دانشگاه بروید و یا در شهر خودتان. شبانه باشد و یا روزانه و بسیاری از فاکتور هایی که در انتخاب دانشگاه می تواند برای شما پر اهمیت باشد. در این بخش دانشگاه هایی را که در رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی پذیرش دارند را در اختیار همراهان خود می گذاریم.

توانایی‌های مورد نیاز و قابل توصیه:

 1. دارای توان و دانش کافی در زمینه‌هایی همچون : طراحی، رسم فنی، شیمی، آشنایی با شکلها و حجمها، خواص مواد، فیزیک و ریاضی و تاریخ هنر ایران و جهان
 2. توان جسمی و قدرت تجزیه و تحلیل آثار هنری، قدرت تجسم، دقت و صبر و شکیبایی کافی در مسائل
 3. تجزیه و تحلیل آثار تاریخی
 4. شناخت تاریخ
 5. شناخت مبانی معماری
 6. حفاظت از ارزش های معماری

 

بازار کار رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی  

کارشناسان ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی می‌توانند در بخش خصوصی، دولتی و یا به‌صورت مشاور حقیقی و یا حقوقی کار کنند و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و سازمان راه و شهرسازی و شهرداری‌های کشور می‌توانند کارشناسان ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی را جذب کنند. بنابراین فارغ التحصیلان رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی در صورت داشتن تجربه علمی می توانند در واحدهای زیر مشغول به کار شوند:

 1. موزه‌های خصوصی
 2. سازمان میراث قرهنگی
 3. سازمان های دولتی و خصوصی
 4. مراکز دانشگاهی که دارای مرکز اسناد خطی برای مرمت و نگهداری آثار موزه‌ای خود نیاز به کارشناسان مرمت آثار دارند.
 5. باستان شناس
 6. طراح داخلی
 7. مهندس معمار

نحوه انجام پایان نامه هنر

انجام پایان نامه هنر در پنج فصل نگارش می شود:

 • کلیات پایان نامه هنر
 • مروری بر مطالعات پیشین
 • روش شناسی تحقیق
 • تجزیه و تحلیل
 • نتیجه گیری و پیشنهادات

۱کلیات پایان نامه

این فصل از پایان نامه هنر ، حالت توسعه یافته پروپوزال نگارش شده است.

شیوه ی نگارش این فصل به این صورت است که در ابتدا مقدمه ای کلی در ارتباط با موضوع مورد بحث، فرضیات، اهداف و سوالات پیشنهادی در پاراگراف آخر می باشد. دیگر بخش های این فصل، شامل اهداف پایان نامه، ضرورت انجام پایان نامه و نوآوری های پایان نامه می باشد که با شرح و بسط بخشهای متناظر با این مطالب در پروپوزال، این بخش را نگارش می­کنیم.

در پایان این فصل به صورت خلاصه معرفی اجمالی تمامی فصول پایان نامه می پردازیم.

۲مروری بر مطالعات پیشین

در این فصل از پایان نامه هنر ابتدا یک مقدمه کلی در ارتباط تاریخچه و مبحث هنری مورد نظر و زیر مجموعه های آن در تحقیقات و مقالات پیشین ارایه می کنیم. این مطالب می تواند شامل موضوعات فرعی دیگری که مربوط به پایان نامه می‌باشد را نیز در بر گیرد، اما مطالب نگارش شده بایستی برخاسته از دل مقالات انجام شده در گذشته باشد. نکته ای که باید در این قسمت مورد توجه قرار گیرد، استفاده از مقالات به روز از پایگاه های معتبر باشد.

بهتر است که این مقالات بیشتر از ژورنالها انتخاب شود.

۳روش شناسی تحقیق

در این قسمت از پایان نامه هنر بایستی روش تحقیق از ابعاد هدف، محیط اجرا، استراتژی و مسیر اجرا، معرفی جامعه آماری، بیان تعداد نمونه و روش نمونه گیری، روش اجرا در جمع آوری اطلاعات، معرفی انواع روش های آماری مورد استفاده در پایان نامه، بررسی قابلیت اطمینان و اعتبار و خلاصه مطالب ارایه شده در راستای موضوع پایان نامه مطرح گردد. قابل توجه است که بیش از ۹۵ درصد این بخش بایستی منحصرا مربوط به نویسنده و ایده وی باشد (یعنی تکراری نباشد)

۴تجزیه و تحلیل

در این فصل از پایان نامه هنر، بایستی تجزیه و تحلیل یافته های تحقیق، معرفی محتوای فصل، توصیف داده ها (آمار توصیفی) مانند جداول و نمودارهای توصیفی، خلاصه مطالب: خلاصه مطالب ارائه گردد.

۵نتیجه گیری و ارایه پیشنهادات

در این فصل از پایان نامه هنر که شامل دو بخش اصلی است.

ابتدا در بخش نتیجه گیری در دو پاراگراف در مورد بحث اصلی پایان نامه صحبت کرده

و سپس تجزیه و تحلیل حاصل از پژوهش را ارائه می دهیم.

در پاراگراف آخر نتایج حاصل را بیان می کنیم. در قسمت پیشنهادات، نیز چنیدن طرح که موضوع پایان نامه را بهبود می بخشد، مطرح می کنیم.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه هنر و گرایش های آن باشد

در این بخش قصد داریم به ارائه موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه  مرمت ابنیه و احیاء بافت های تاریخی بپردازیم:

 1. فنون انتقال و مرمت آثار چوبی.
 2. حفاظت و ساماندهی منظر تاریخی محور بازار.
 3. طرح باز زنده سازي ، بازسازي، بهسازي و توان بخشی میدان های بافت های کهن شهری.
 4. مرمت و احیاي ساباطهاي محله.
 5. طرح حفاظت و ساماندهی مناظر تاریخی.
 6. طرح باز زنده سازي محله تاریخی.
 7. طرح احیاء مجموعه های تاریخی.
 8. طرح حفاظت و ساماندهی کاروانسراها.
 9. طرح مرمت مساجد جامع.
 10. مطالعه حمامهای تاریخی و راهکارهای مرمت و باز سازی آن.
 11. تحلیلی بر انتظام کالبدی و کارکردی مجموعه بازار.
 12. بررسی استحکامات دفاعی و جایگاه ارگ در شهرسازی ایران وطرح مرمت و احیا برج باروها.
 13. مقاوم سازی ساختارهای خشتی.
 14. نگاهی به مرمت گنبد در ایران.
 15. طرح مرمت و احیا تیمچه.
 16. حفاظت و مرمت سازه خشتی با تکیه بر فن آوری بومی.
 17. طرح مرمت کبوترخانه و طراحی محوطه گردشگری.
 18. مطالعه و تحلیل مبانی نظری مرمت کاشیکاری هفت رنگ.
 19. طرح مرمت واحیاء قلعه.
 20. طرح مرمت و ساماندهی مقبره.