مقاله ISI

عنوان: مقاله ISI

در هر کشوری یکی از معیارهای سنجش میزان علم و پیشرفت دانش، بررسی  تعداد مقالات ISI در آن کشور است زیرا این مقالات پس از پژوهش های متعدد و مطالعه و تحقیق بسیار چاپ شده اند. ISI در واقع یک موسسه علمی است که هرساله مقالات منتشر شده در مجلات انگلیسی زبان را رتبه گذاری میکند و این کار را به شکل کاملا تخصصی به انجام می رساند. از این رو داشتن مقاله ISI در رزومه علمی فرد نویسنده بسیار تاثیرگذار است.

اگر مقاله ای معتبر و کاملا علمی باشد حتی می تواند موجبات مهاجرت و پذیرش در دانشگاه های معتبر جهانی را فراهم نماید. علاوه بر پژوهشگران و علم اندیشان هر کشوری، دانشجویان مقطع دکترا نیز در صدد نگاشتن این مقالات هستند چرا که باید پیش از دفاع از رساله خود، دو مقاله ISI یا پذیرفته شده در یکی از مجلات علمی پژوهشی معتبر ارائه دهند. از آنجا که داوری و پذیرش این نوع مقالات نیاز به بازه زمانی چندماهه و گاهی بیشتر از یک سال دارد، از این رو دانشجویان Ph.P باید از اوایل تحصیل برنامه ریزی برای ارائه این چنین مقالاتی داشته باشند.

برای نگارش یک مقاله ISI از ابتدا باید منابع بسیار معتبر و علمی را در نظر بگیرید. اگر تمامی منابع شما نیز مقالات ISI باشند، احتمال پذیرش مقاله ی شما بسیار بالا خواهد رفت. یک قالب مرسوم برای نگارش مقالات ISI  وجود دارد. هر مقاله ISI باید دارای عنوان مقاله، معرفی و مشخصات نویسنده یا نویسنده ها، اطلاعات تماس نویسنده یا نویسنده ها، چکیده، کلمات کلیدی، مقدمه، بدنه مقاله (مانند مبانی نظری، پیشینه تحقیق، روش تحقیق، یافته‌های تحقیق، نتیجه گیری و فهرست منابع) باشد.

در کنار همه ی این مطالب، نکته‌ای که ISI در نوشتن مقاله ها بر روی آن خیلی تاکید دارد، بیان مطالب علمی بصورت ساده و تفهیم پذیر و پرهیز از عامیانه‌ نویسی است. همچنین مقاله های ISI باید خلاقانه نگاشته شوند یعنی ایده ی جدیدی داشته باشند که یکتا و منحصربفرد باشد و تا بحال در این مورد پژوهشی انجام نشده باشد و مقالات ISI به هیچ عنوان نباید کپی باشند یا دارای اطلاعات جعلی باشند.

عنوان مقاله باید صریح و واضح  و کاملا علمی باشد. هیچ واژه ی اضافی نداشته باشد و خواننده با دیدن عنوان، کاملا به بحث مورد نظر محقق برسد. برای رساندن این منظور باید کوتاهترین عنوان انتخاب شده و از آوردن کلمات اضافی در عنوان مقاله اجتناب کنید.

بخش مبانی نظری و پیشینه یک مقاله معتبر و علمی، باید از منابع کاملا معتبر با ذکر دقیق مراجع آورده شود. هر چه منابعی که استفاده میشود معتبرتر و در مورد رشته های فنی جدیدتر باشد، بر اعتبار مقاله ی شما خواهد افزود. سعی کنید قبل از نوشتن مقاله، مراجع بسیار معتبری را مطالعه کنید و برای تک تک جملات مقاله تان به آنها استناد کنید. بیشتر از هر قسمت دیگری باید روی یافته های مقاله تمرکز کنید. یافته ها باید علمی باشند و نتیجه ای جدیدتر از آنچه در پژوهش های قبل بوده است داشته باشند. اگر چنین باشد مقاله ی شما قطعا مورد توجه گروه بررسی قرار می گیرد.

یا این وجود اگر از ابتدا اصولی پیش روید قطعا می توانید یک مقاله ی معتبر و در خور توجه ارائه دهید. در صورتی که نیاز به مشاوره و آموزش در زمینه نگارش چنین مقالاتی دارید می توانید با موسسات مشاوره پایاننامه تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید. بی شک وجود یک مشاور در کنارتان، شما را به هدفتان نزدیک تر خواهد کرد.